U četvrtak, 5. oktobra 2023. s početkom u 19 časova, u Muzeju Zepter biće predstavljena monografija „Slavoljub Caja Radojčić” autora dr Ivane Simeonović Ćelić i Sava Popovića.

Slavoljub Caja Radojčić je treći dobitnik nagrade Muzeja Zepter „Stojan Ćelić, umetnik, teoretičar i kritičar, akademik”.

Na promociji će govoriti istoričar umetnosti Savo Popović, likovni kritičar Sava Stepanov i profesor na Fakultetu likovnih umetnosti u Beogradu dr Nikola Šuica. Recenzenti monografije su profesor emeritus dr Irina Subotić i akademik Dušan Otašević.

Osim predstavljanja monografije posetioce očekuje prateća izložba skulptura i crteža Slavoljuba Caje Radojčića koju će moći da vide do 15. januara 2024. Na izložbi će biti izložene skulpture i crteži koji datiraju od šezdesetih godina prošlog veka do najnovijih radova rađenih u proteklih par godina.  Izložbu prati katalog a autor teksta u katalogu je likovni kritičar Sava Stepanov.