• Video galerija
  • Preporučeni linkovi
  • sr sr sr sr
  • en en en en
  • 0Shopping Cart
Zepter Muzej
  • Naslovna
  • Informacije
  • O zgradi
  • O muzeju
    • Organizaciona struktura
  • Dela i Umetnici
    • Umetnici zastupljeni u KOLEKCIJI
    • Akvizicije
    • Izbor dela
    • Predstavljamo umetnika
    • Izložbe
  • Izdavačka delatnost
    • Knjige
    • Grafike malog formata
    • Multimedija
  • Virtuelna poseta
  • Vesti
  • Pretraga
  • Menu Menu

PREDSTAVLJAMO SOBU KNJIGA

Vi se nalazite ovde: Naslovna1 / Predstavljamo umetnika2 / PREDSTAVLJAMO SOBU KNJIGA

Priča o istoriji knjige počinje s mnogo pitanja. Pouzdanih odgovora je nedovoljno. Njen prvobitni oblik je nematerijalan a to je PREDANJE. Taj najdublji koren knjige star je koliko i čovek savladanog iskustva i znanja. Kada je odlučio da to iskustvo i znanje orukotvori, da unutrašnji svet ospolji, zakoračio je u polje kreativne moći čiju esenciju pored znanja i iskustva čini umetnički i estetski potencijal. Tako su nam brojne kulture podarile sadržaje i forme knjiga čijoj se lepoti i danas divimo. Danas živimo okruženi okeanom knjiga i retko smo u prilici da uživamo u njenoj lepoti kao nekada.

MUZEJ ZEPTER, MUZEJ KNJIGE I PUTOVANJA i UMETNICI, čija je inspiracija i tema knjiga,  dokazuju  da je u svakom vremenu, u različitim vidovima, moguća umetnički oblikovana knjiga.

Vjera Damjanović

APANSKI REČNIK, Japan, druga polovina XIX veka /
JAPANESE DICTIONARY,
Japan, second half of 19th century

GORDANA KALJALOVIĆ ODANOVIĆ
BESKONAČNA KNJIGA / ENDLESS BOOK, 2016

SVITAK OD OVČIJE KOŽE,
Etiopija (Aksum), XVIII-XIX vek /
SHEEP SKIN SCROLL, Ethiopia (Aksum), 18-19th century

SLOBODAN KNEŽEVIĆ ABI
KNJIGA / BOOK, 2010

TOMISLAV TOMA KAUZLARIĆ
ISTRAŽIVANJA S NOVINSKIM PAPIROM /
EXPERIMENT WITH NEWSPRINT PAPER, 1978/79

MIODRAG DADO ĐURIĆ
RELIQUAIRE, 1989

IDIJALOŠKA RAZMENA

literarno/vizuelno

Knjige stoje sasvim nepomično, istovremeno povezane sa svim.

Sara Manhajmer

     Knjiga umetnika kao poseban entitet proističe iz umetničke prakse koja je dugo bila vaninstitucionalna, van galerijskog sistema / Pretečom se može smatrati Vilijam Blejk, 18. vek. / Posebno se vezuje za avangardne pravce 20. veka, stvaralaštvo futurista, dadaista, nadrealista, konceptualizam / mada svojom materijalnošću predstavlja contradictio in adiecto dematerijalizovanim praksama i otklonu od predmeta/.

Preko različitih modusa vizuelizacije i interpretacije literarnog dela i prenosa od vremenskih u prostorne medije, otvara se prostor dijaloške razmene između literarnog i vizuelnog, fiktivnog i realnog, pri čemu se vidljivim sredstvima govori o unutrašnjim, nevidljivim i gde „vidljivo kao kuća smisla“ ulazi u polje tumačenja.

     Knjiga umetnika podrazumeva, prema Ketrin Hejls, tri osobine: fizički objekat, tekstualni sadržaj i recepciju, koji su u stalnoj međuigri, formiraju polimorfne oblike i dovode do promene ustaljene prakse recepcije, pa time stvaraju uslove za novo čitanje dela. U ovako formiranom delu tekst nije uvek zastupljen ili je u labavoj vezi prema materijalnom obliku.

U vezi s recepcijom književnog dela, Fransis Bejkon, filozof iz 16. veka, iznosi stav da se neke knjige mogu čitati spreda, neke od sredine, neke otpozadi. Kao da time profetski nagoveštava mišljenje Pola Valerija i nekonvencionalnu formu i strukturu romana toka svesti. Smatrajući da se knjiga može otvoriti bilo gde, Pol Valeri navodi da „vitalnost knjige ne zavisi od onog što prethodi, od neke vrste već stvorene iluzije, već od onog što bi se moglo nazvati vlastitom aktivnošću tekstualnog tkanja“.

Ako bi mogao da se nađe vizuelni korelat romanu toka svesti to bi mogla da bude knjiga umetnika, anti-knjiga ili ne-knjiga kako je imenuje Ričard Kostelanec. Roman toka svesti odstupa od konvencija tradicionalnog romana, koristi postupke bliske montaži, igru reči, slobodne asocijacije, višestruke tačke gledišta i poseduje novu strukturalnu organizaciju /Džejms Džojs, Vilijam Fokner, Virdžinija Vulf/.

Transformacija literarnog dela u novi materijalni ekvivalent vodi ka promeni ontološke suštine knjige, usvajanju novih formi i modaliteta, poigravanje strukturom /ruski konstruktivisti/, uvođenje nekonvencionalnih elemenata. Menja se i proširuje perceptivna i doživljajna sfera posmatrača. Knjigu treba „videti, čuti, dodirnuti“, mirisati / delo Književna kobasica, napunjeno kopijom Dejli mirora pomešanog sa začinima i sastojcima prema receptu za kobasice, Diter Rot, 1961/.

Materijalna komponenta je promenljiva. Koriste se materijali iz umetničkog i neumetničkog registra /papir, drvo, glina, koža, metal, tekstil, beton, staklo…/ Anselm Kifer, Luka Samaras, Ginter Ueker, Kiki Smit, Rejčel Vaitrid i dr./. Oblik i veličina variraju, značenjski okvir je kontekstualan. Knjiga umetnika poseduje plastičnost, izrazitu materijalnost, vibrantnost, čulne vrednosti /uočava se „divlja taktilnost“ ruskih futurističkih knjiga/. Intervencije i eksperimentalni zahvati na materijalnom telu knjige baziraju se na tehnikama građenja, konstruisanja, isecanja, restrukturiranja, dekomponovanja, lepljenja, kolažiranja, bojenja, primeni grafičkih tehnika i sl.

Sredinom 20. veka knjige umetnika postaju deo umetničkih zbirki muzeja /MoMa, Viktorija i Albert muzej, Muzej Peci i mnogi drugi/, izlažu se na sajmovima umetničkih knjiga i sličnim manifestacijama. Kod nas internacionalna manifestacija PUNKT /autora Nene Skoko/, autorska izložba posvećena knjizi umetnika, Vesne Pavičević Lakićević, da pomenemo samo neke.

Na drugoj strani javlja se zanimljiv fenomen: muzeji za jednu knjigu: Muzej nevinosti u Istanbulu, prema istoimenom romanu Orhana Pamuka, i muzej posvećen Čehovljevom delu Ostrvo Sahalin, na Sahalinu. Oni materijalizuju sadržaje pojedinačnih knjiga. Tako Muzej nevinosti u Istanbulu sadrži zbirke predmeta vezanih za život glavne junakinje.

Pojava kao što je uništavanje knjiga iz religijskih, političkih i moralnih razloga, kao ekstremni vid netolerancije prema Drugom i Različitom, paljenjem knjiga i biblioteka, ide preko linije destrukcije od Asurbanipalove biblioteke, rasecanja jevanđelja 1914. u crkvi u Nemenikućama /kod Mladenovca/, spaljivanja knjiga 1933. u Berlinu, uništenje Narodne biblioteke 1941. u Beogradu i nebrojenih primera destrukcije knjiga tokom cele istorije čovečanstva. Film Farenhajt 451 Fransoa Trifoa, po romanu Reja Bredberija, snažna metafora, na simboličan način govori o gušenju slobode misli u autoritarnim društvima, koje vatrom uklanjaju knjige. /Naziv filma se odnosi na temperaturu na kojoj je autor smatrao da papir počinje da gori, 451 stepen Farenhajtove skale.

ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ
POSLIJE VATRE / AFTER THE FIRE, 1999

DANICA BASTA
ZAPIS / INSCRIPTION, 1995

MILIJA NEŠIĆ
ČOVEK ČOVEKU JE ROB /
ONE MAN IS SLAVE TO ANOTHER, 1999

RADOMIR KNEŽEVIĆ KNEZ
KNJIGA / BOOK, 2016

SAŠA PANČIĆ
VERTIKALNO – HORIZONTALNO 1 /
VERTICAL – HORIZONTAL 1, 2003

Izložbom SOBA KNJIGA prikazuje se dijapazon modaliteta knjige kroz dve celine. Jednu čini specifičan materijal iz bogate zbirke knjiga MUZEJ-a KNJIGE I PUTOVANJA, udruženja Adligat, osnivača porodice Lazić, koji se odnosi na knjige koje potiču iz drugih kultura i zemalja. Drugi deo čini izbor knjiga umetnika iz zbirke MUZEJ-a ZEPTER. Ovakva koncepcija omogućava sagledavanje bliskosti i različitosti onog što se vodi pod zajedničkim imeniteljem – knjiga. Istovremeno, otvara se pitanje šta sve knjiga može da bude, odnosno šta sve može da predstavlja knjigu.

Samo mali broj eksponata iz MUZEJ-a KNJIGE I PUTOVANJA (treba ga posetiti i uveriti se u svu njegovu kompletnost, bogatstvo i lepotu)predstavlja najrazličitije forme knjiga, specifičnih karakteristika, naglašene materijalnosti i plastičnosti, a one uključuju kulturne, društvene i tehničke procese koji ih oblikuju. Materijali od kojih su načinjene karakteristični su za podneblje u kome su nastale, često organskog porekla: palmino lišće, koža životinja, kosti, drvo i sl. Miris kao jedan od načina detektovanja starosti knjige daje im posebnost.

Drugu celinu izložbe čine knjige umetnika iz zbirke MUZEJ-a ZEPTER. Predstavljeni su autori: Dado Đurić, Danica Basta, Gordana Kaljalović, Milan Stašević, Milija Nešić, Radomir Knežević Knez, Saša Pančić, Slavoljub Caja Radojčić, Slobodan Knežević Abi, Šemsa Gavrankapetanović, Tomislav Kauzlarić, Vjera Damjanović. U okviru različitih tematskih i kontekstualnih odrednica i formalnih osobenosti uspostavlja se dijalog s pozicije različitih poetika, senzibiliteta, materijala i modaliteta. Tematski raspon obuhvata interpretaciju biblioteke kao metafore pamćenja i sećanja, transpozicije svitka u skulpturalne celine, reči i slova inkorporirane u materiju slike, strukturalne forme kao unutrašnju građu knjige, knjige oblikovane u primarnoj materiji glini – nosiocu tekstualnih sadržaja iz vremena najstarijh kultura, kolažne i asamblažne grupacije, knjige nastale intervencijama isecanja, restrukturiranja, dekomponovanja i sl.

U polju ovakve tematske bliskosti i formalne različitosti profilišu se tangencijalne višeznačne forme /skulpture, objekti, slike, instalacije/, koje impliciraju da je knjiga umetnika moćni pokretač misli, ideja, pitanja i odgovora.

Gordana Kaljalović Odanović

MILAN STAŠEVIĆ
KNJIGA ZABORAVLJENIH /
THE BOOK OF THE FORGOTTEN, 2015

SLAVOLJUB CAJA RADOJČIĆ
T. U SUNCOKRETOVOM ULJU /
T. IN SUNFLOWER OIL, 1980

VJERA DAMJANOVIĆ
ALEKSANDRIJSKA BIBLIOTEKA /
ALEXANDRIAN LIBRARY, 2010/2011

MUZEJ ZEPTER

Knez Mihailova 42,
11000 Beograd, Srbija
+ 381 (0) 11/ 328 33 39
+ 381 (0) 11/ 33 00 120

CENA ULAZNICE

200 dinara, 100 dinara, besplatne

Radno vreme

  • Utorak, Sreda, Petak:
  • od 12 do 20h
  • Četvrtak:
    od 12 do 21h
  • Subota, Nedelja:
    od 10 do 20h

Ovo radno vreme važi od 5. septembra 2020. godine.

Muzej Zepter Facebook

Muzej Zepter Instagram

muzejzepter

Poslednji ispraćaj dr Ivane Simeonović Ćelić Poslednji ispraćaj dr Ivane Simeonović Ćelić

Sahrana će se obaviti na Novom groblju u Beogradu u subotu, 25. marta 2023. godine u 12:30 časova, opelo počinje u 12 časova.

 

#ivanasimeonoviccelic #zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #zepter
Ivana Simeonović Ćelić, direktorka MUZEJ-a ZEPT Ivana Simeonović Ćelić, direktorka MUZEJ-a ZEPTER i profesor Fakulteta likovnih umetnosti u penziji, je preminula danas 20. marta 2023. godine na Klinici za pulmologiju Kliničkog centra Srbije.

Sahrana će se obaviti na Novom groblju u Beogradu u subotu, 25. marta 2023. godine u 12:30 časova, opelo počinje u 12 časova.

 

https://zeptermuzej.rs/ivana-simeonovic-celic-1947-2023/

#ivanasimeonoviccelic
#muzejzepter #zeptermuseum #zepter #artbelgrade
AKVIZICIJE u 2022. / ACQUISITIONS in 2022 Muzej Z AKVIZICIJE u 2022. / ACQUISITIONS in 2022

Muzej Zepter Vas poziva na otvaranje izložbe

AKVIZICIJE u 2022.

četvrtak 2.mart 2023, 20h

Tradicionalno otvaranje izložbe AKVIZICIJE u … na samom početku svake kalendarske godine ovog puta smo malo odložili. Ove godine izložbu AKVIZICIJE u 2022. otvaramo kasnije ali sa velikim i prijatnim razlogom. Naime,  prošle godine muzeju su darovana dva jako vredna dela. Umetnik, našeg porekla, a životom odavno vezanim za Los Anđeles, gde je postao svetski priznat umetnik, VASA (Mihić) pri svom boravku u Beogradu obradovao nas je željom da muzeju pokloni jednu sliku i jednu skulpturu. Ali, dela su morala stići iz Los Anđelesa. Zbog mnogih peripetija u našoj zemlji dela su najzad stigla.

Među akvizicijama iz prošle godine i ostala dela su jako vredna i oni popunjavaju našu i onako već bogatu kolekciju.

I.S.Ć.

Zepter Museum

invite you to the gala opening of the exhibition

ACQUISITIONS in 2022

Thursday, 2 March 2023 at 20h

This year we had to postpone for some time the traditional opening of our exhibition ACQUISITIONS – 2022. This postponement has a specific and intriguing reason: during his visit to Belgrade last year, the artist of Yugoslav origin, who has lived and taught in Los Angeles VASA (Mihić) becoming a world-renowned artist, delighted us with his decision to present the Museum with one of his paintings and one sculpture. However, the works had to arrive from Los Angeles and due to many legal problems in our country they have finally arrived only recently.

Other works acquired last year are also very valuable and they add up to our already rich collection.

I.S.Ć.

#zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #zepterlifestyle #umetnostubeogradu #akvizicije
SVEČANA DODELA NAGRADA ARTZEPT „SVETLOST I OPTI SVEČANA DODELA NAGRADA ARTZEPT „SVETLOST I OPTIMIZAM“ 18. ZEPTER INTERNACIONALNOG KONKURSA ZA DIZAJN

#palataumetnostimadlena #muzejzepter #zeptermuseum #artzept #belgradedesign
RADNO VREME ZA DAN DRŽAVNOSTI - SRETENJE https:/ RADNO VREME ZA DAN DRŽAVNOSTI - SRETENJE

https://zeptermuzej.rs/radno-vreme-za-sretenje-dan-drzavnosti-2/
#zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter
Poštovani, Pred sam kraj 2022. godine iz štampe Poštovani,

Pred sam kraj 2022. godine iz štampe je izašla dugo očekivana monografija o arhitekti i pilotu Vojinu Simeonoviću, u izdanju MUZEJ-a ZEPTER.

Monografiju možete videti u našem muzejskom šopu a u dogledno vreme bliže se upoznati sa projektima Vojina Simeonovića na izložbi i promociji monografije.

#zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #zepterlifestyle #umetnost #umetnostubeogradu
PRODUŽENA IZLOŽBA MIODRAGA SAMARDŽIĆA Izložb PRODUŽENA IZLOŽBA MIODRAGA SAMARDŽIĆA

Izložba Miodraga Samardžića je produžena do 22. januara 2023. zbog najavljenih grupnih poseta.
 

THE EXHIBITION OF MIODRAG SAMARDŽIĆ IS PROLONGED UNTIL THE 22th OF JANUARY

The exhibition of Miodrag Samardžić is prolonged until the 22th of January 2023 due to announced group visits.

#zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #izlozba #umetnost #umetnostubeogradu #zepter
MUZEJ ZEPTER radno vreme NOVOGODIŠNJI PRAZNICI 3 MUZEJ ZEPTER
radno vreme

NOVOGODIŠNJI PRAZNICI
31. decembar 2022. SUBOTA – od 10 do 15h
01. januar 2023. NEDELJA – zatvoreno
02. januar 2023. PONEDELJAK – zatvoreno
03. januar 2023. UTORAK – od 12 do 20h
BOŽIĆNI PRAZNICI
06. januar 2023. PETAK – od 10 do 15h
07. januar 2023. SUBOTA – zatvoreno

08. januar 2023. NEDELJA – od 15 do 20h

WORKING HOURS
New Year's day
December 31 st 2022, Saturday – 10 – 15h
January 1 st 2023, Sunday – Closed
January 2 nd 2023, Monday – Closed
January 3 rd 2023, Tuesday – 12 – 20h
Christmas day
January 6 th 2023, Friday – 10 – 15h
January 7 th 2023, Saturday – Closed
January 8 th 2023, Sunday – 15 – 20h

#zepter #zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter#zepterlifestyle #newyear
IZLOŽBA MIODRAGA SAMARDŽIĆA POHVALA RUCI 1. de IZLOŽBA MIODRAGA SAMARDŽIĆA POHVALA RUCI

1. decembar 2022, u 20h

#muzejbeograd #akvizicije #zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #zepterlifestyle #umetnostubeogradu #miodragsamardzic
PRODUŽENA IZLOŽBA NEVENE HADŽI JOVANČIĆ Izlo PRODUŽENA IZLOŽBA NEVENE HADŽI JOVANČIĆ

Izložba Nevene Hadži Jovančić je produžena do 27. novembra 2022. zbog najavljenih grupnih poseta.

 THE EXHIBITION OF NEVENA HADŽI JOVANČIĆ IS PROLONGED UNTILL THE 27th OF NOVEMBER

The exhibition of Nevena Hadži Jovančić is prolonged untill the 27th of November 2022 due to announced group visits.

#zeptermuseum #izlozba #umetnost #umetnostubeogradu #nevenahadzijovanovic
RADNO VREME MUZEJ-a ZEPTER ZA PETAK 11. NOVEMBAR RADNO VREME MUZEJ-a ZEPTER ZA PETAK 11. NOVEMBAR

MUZEJ ZEPTER će raditi za posetioce u petak 11. novembra 2022. godine od 12 do 20 časova.

ZEPTER MUSEUM WORKING HOURS FOR ARMISTICE DAY

ZEPTER MUSEUM will be open for visitors on Armistice Day, Friday, November 11, from 12:00 p.m. to 8:00 p.m.

#zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #zepterlifestyle #umetnost #umetnostubeogradu
IZLOŽBA NEVENE HADŽI JOVANČIĆ VRLO LIČNI POGL IZLOŽBA NEVENE HADŽI JOVANČIĆ VRLO LIČNI POGLED NA...

Sreda, 19. oktobar, 20h
Muzej Zepter, Knez Mihailova 42, Beograd

https://zeptermuzej.rs/izlozba-nevene-hadzi-jovancic-vrlo-licni-pogled-na/

#muzejbeograd #muzejzepter
#museum #zeptermuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #zepterlifestyle #nevenahadzijovanovic #izlozba #umetnost #umetnostubeogradu
POZIVAMO VAS NA IZLOŽBU I PROMOCIJU MONOGRAFIJE V POZIVAMO VAS NA IZLOŽBU I PROMOCIJU MONOGRAFIJE VJERA DAMJANOVIĆ

https://zeptermuzej.rs/pozivamo-vas-na-izlozbu-i-promociju-monografije-vjera-damjanovic/

#muzejbeograd #zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #zepterlifestyle #umetnostubeogradu #vjeradamjanovic #izlozba
OTVORENA IZLOŽBA VJERE DAMJANOVIĆ #muzejbeograd OTVORENA IZLOŽBA VJERE DAMJANOVIĆ

#muzejbeograd #muzejzepter #vjeradamjanovic #zeptermuseum #zepter #zepterlifestyle #umetnost #umetnostubeogradu
ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ DOBITNIK PETE NAGRADE ST ŠEMSA GAVRANKAPETANOVIĆ DOBITNIK PETE NAGRADE STOJAN ĆELIĆ,  UMETNIK, TEORETIČAR I KRITIČAR, AKADEMIK

#muzejbeograd #zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #gavrankapetanovic #artbelgrade
IZLOŽBA U REZIDENCIJI AMBASADORA SAD U rezidencij IZLOŽBA U REZIDENCIJI AMBASADORA SAD
U rezidenciji američkog ambasadora 30. juna 2022. godine otvara se izložba sa 17 slika iz MUZEJ-a ZEPTER. Izložba će trajati četiri meseca.

 
#zeptermuseum #usaembassyserbia #usaembassybelgrade #muzejbeograd #muzejzepter #artbelgrade #artmuseum #summerart #belgrade
ROĐENDAN MUZEJ-a ZEPTER U petak 1. jula 2022. u 1 ROĐENDAN MUZEJ-a ZEPTER
U petak 1. jula 2022. u 19 časova je  proglašenje petog dobitnika nagrade STOJAN ĆELIĆ, umetnik, teoretičar i kritičar, akademik.  Nagradu MUZEJ ZEPTER dodeljuje svake druge godine.

#zeptermuseum #nagradamuzeja #stojancelic #stojanćelić #muzejzepter
Sa izložbe MLADI UMETNICI IMAJU BUDUĆNOST #zepte Sa izložbe MLADI UMETNICI IMAJU BUDUĆNOST
#zeptermuseum #muzejzepter #belgrademuseum #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter#zepterlifestyle
MLADI UMETNICI IMAJU BUDUĆNOST / YOUNG ARTISTS HA MLADI UMETNICI IMAJU BUDUĆNOST / YOUNG ARTISTS HAVE A FUTURE

U okviru manifestacije MUZEJI ZA 10 (14. do 20. maja) ulaz je besplatan

#zeptermuseum #muzejza10 #mladiumetnici #muzejzepter #muzejbeograd #artbelgrade #artmuseum #knezmihajlova #zepter #exhibition #futureart #mocmuzeja
MUZEJ ZEPTER radno vreme NOVOGODIŠNJI PRAZNICI MUZEJ ZEPTER

radno vreme

NOVOGODIŠNJI PRAZNICI

31. decembar 2021. PETAK – od 10 do 15h

01. januar 2022. SUBOTA – zatvoreno

02. januar 2022. NEDELJA – od 15 do 20h

BOŽIĆNI PRAZNICI

06. januar 2022. ČETVRTAK – od 10 do 15h

07. januar 2022. PETAK – zatvoreno

 

WORKING HOURS

New Year's day

 

December 31st 2021, Friday – 10:00 – 15:00h

January 1st 2022, Saturday – Closed

January 2nd 2022, Sunday – 15:00 – 20:00h

Christmas day

January 6th 2022, Thursday – 10:00 – 15:00h

January 7th 2022, Friday – Closed

#muzejbeograd #muzejzepter #zeptermuseum #zepter #knezmihajlova #newyear
Učitaj još... Follow on Instagram
Followon Twitter
© Copyright - Zepter Muzej Web design Print&Screen
Scroll to top